Karty Kolorów Flügger


Karta kolorów zewnętrznych


To propozycje kolorystyczne na elewacje budynków o różnym przeznaczeniu – domów, kamienic , budynków użyteczności publicznej.

Wybierając kolor elewacji, bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę najbliższego otoczenia – przyrody i innych budynków oraz zastosowanych materiałów. Jedna sprawa to dopasowanie do otoczenia, a druga to nie zaśmiecanie krajobrazu krzykliwymi kolorami. Wybieranie kolorów współgrających z przyrodą znaczy również pamiętanie o zmianie pór roku. Nigdzie na świecie światło i kolory nie zmieniają się tak dramatycznie w ciągu roku jak w Skandynawii.

Kolory domu najlepiej wybrać w szary, mglisty, zimowy dzień. Jeżeli kolory zostaną dobrze dobrane w tych warunkach - bez takiej dekoracji jak słońce, kwiaty i zieleń liści - okaże się, że są dobrze wybrane, by zdobić nasz dom przez cały rok.

Kolory przedstawione w karcie kolorów należy traktować jedynie jako wzór. Jeżeli zostaną wybrane bardzo matowe farby, to kolor będzie wyglądał na lekko wypłowiały. Jeżeli zostanie wybrany produkt o większym połysku, kolory będą wydawały się głębsze i bardziej czyste. Dobrze jest pomalować małą powierzchnię na próbę.

Karta kolorów wewnętrznych

Karta kolorów wewnętrznych Flügger zawiera 85 inspirujących barw podzielonych na 5 grup – odcienie żółci, czerwieni, zieleni, niebieskiego i neutralne. Wachlarz kolorów rozciąga się od nienasyconych do bardzo intensywnych, poprzez świetliste do szarych odcieni.
Niektóre kolory zostały zainspirowane obecnie panującą modą. Np. ozon nawiązuje do ochrony środowiska naturalnego. Kremowa biel – pokazuje naszą fascynację technologią. Ekologia pochodzi od naszej uwagi poświęconej stabilności ekosystemu.
Inne kolory pozostają klasycznie jasne. Płatek śniegu, kremowa biel, biały gips czy ostryga, to przykłady kolorów popularnych od lat. Te barwy są zawsze modne. To samo dotyczy szarości jak: ogród zen, szary i mysi szary.
W karcie uwzględniono także kolory ostre, wprowadzające nas w nastrój zabawy. Można poczuć energię, jakiej dodaje nam gorąca miłość, różowy pocałunek, słodka limonka. Użyj tych kolorów tylko na mniejszych powierzchniach, jako końcowy element dekoracyjny.
Jeżeli szukasz koloru z osobowością, którym pomalujesz całe pomieszczenie, zwróć uwagę na barwy stonowane. Róż pudrowy, lawendowe mydło, przydymiona zieleń i gołębi niebieski to przykłady kolorów stłumionych, ale mających klasę.
Na skrajnie drugim krańcu proponowanej nowej palety kolorów znajdą się takie jak: bakelit, szary antracyt, onyx, polarna noc i ocet balsamiczny … te ciemne barwy to doskonała alternatywa dla czystej czerni.
W tej karcie zwracamy również uwagę na stopnie połysku. Większe próbki kolorów pokazują różnice między połyskiem 5 a 70. Stopień połysku zmienia głębię koloru, co może być bardzo inspirujące.


Karta kolorów Black&White

To klasycznych wybór barw w ciemnych i jasnych odcieniach.
Karta kolorów Black & White zawiera zarówno klasyczne kontrasty czerni z bielą jak i bardziej nowoczesne zestawienia zimnych i ciepłych odcieni (np. wyrafinowane odcienie czerni z odrobiną zieleni, fioletu, granatu lub brązu). Duże wrażenie wywiera również szeroki zakres połysków od matu do wysokiego połysku.

Karta Black & White zachęca do zabawy w kontrasty. Można np. pomalować ścianę kolorem „zimna szara czerń” a do pokoju wstawić jasne meble. Karta zwiera ponad 20 nowych kolorów.

Pamiętaj, że sklepy Flügger farby pomagają w wyborze kolorów. To oczywiście dotyczy również innych spraw związanych z odnawianiem, gdzie Flügger jest w stanie pomóc.
Karty kolorów dostępne są we wszystkich sklepach Flügger farby.
Jeżeli chcesz otrzymać kartę kolorów pocztą, napisz na adres: flugger@flugger.pl