Flügger dla Środowiska
Flügger a ochrona środowiska
Flügger od lat konsekwentnie dąży do tego, aby w jak największym stopniu być producentem farb przyjaznych dla środowiska. Wierzymy w wartość naprawy i odnawiania, zamiast wyrzucania i kupowania nowych produktów. Dlatego tworzymy wysokiej jakości rozwiązania, które nie tylko upiększają, ale także odnawiają i wydłużają żywotność ścian, drewna, mebli, fasad budynków i innych powierzchni.
Od dawna skupiamy się na tworzeniu produktów coraz bezpieczniejszych dla ludzi i środowiska. Już wiele lat temu podjęliśmy decyzję o zastąpieniu farb olejnych i rozpuszczalnikowych farbami wodnymi. W 1970 roku otworzyliśmy fabrykę w Kolding, która produkuje wyłącznie farby wodne, a dziś aż 99% sprzedawanych przez nas farb, środków do ochrony drewna, mas szpachlowych i innych mokrych produktów to farby wodne. Ponad 80% z nich posiada certyfikat ekologiczny, taki jak Nordic Swan lub EU Ecolabel. Każdego roku dążymy do dalszego poprawiania ich profilu ekologicznego i zdrowotnego.
Oprócz zmniejszania wpływu naszych farb na środowisko, pracujemy także nad poprawą ekologiczności naszych opakowań, narzędzi malarskich i akcesoriów. Na przykład, zastępujemy plastikowe wiadra malarskie wiadrami, które w co najmniej 50% wykonane są z recyklingowanego plastiku. Nasze kartony zabezpieczające powierzchnie, mieszadła i większość drewnianych pędzli posiadają certyfikat FSC. Trzonki pędzli, kuwety malarskie i inne akcesoria produkujemy w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo, w naszych fabrykach intensywnie pracujemy nad redukcją emisji CO2, ograniczeniem ilości ścieków i zwiększeniem recyklingu odpadów.
Nasze cele
W Flügger stawiamy sobie wysokie cele i każdego dnia pracujemy nad tym, aby zarówno nasza firma, jak i cała branża zmierzały w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju.
Nasze ekologiczne cele na rok 2030 to:
- produkcja w 100% ekologicznie certyfikowanych farb,
- wykorzystanie 75% plastiku z recyklingu w naszych opakowaniach,
- osiągnięcie neutralności węglowej w procesie produkcji.
Więcej informacji o naszych działaniach w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie: www.flugger.com/koncern/csr/
Etykiety ekologiczne i certyfikaty Flügger
Nowe wiadra - ta sama jakość Flügger
W 2024 roku podjęliśmy ważną decyzję o zmianie koloru naszych charakterystycznych białych wiader. Dowiedz się więcej o proekologicznych działaniach Flügger.
Flügger i Nordic Swan Ecolabel
Dowiedz się, co oznacza certyfikat Nordic Swan dla farb Flügger. Ekologiczne farby o wysokiej jakości, które dbają o Twoje zdrowie i środowisko.
Flügger i EU Ecolabel
Farby Flügger oznaczone EU Ecolabel spełniają najsurowsze normy ekologiczne i chemiczne, dbając o środowisko i Twoje zdrowie.
Flügger i Asthma Allergy Nordic
Odkryj farby Flügger oznaczone Asthma Allergy Nordic, idealne dla osób z astmą i alergią, spełniające rygorystyczne normy.
Flügger i Certyfikat M1
Farby i szpachle Flügger z oznaczeniem M1 to gwarancja niskiej emisji szkodliwych substancji i neutralnego zapachu.
Flügger i Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD)
Odkryj, jak EPD dokumentuje wpływ materiałów budowlanych na środowisko, wspierając zrównoważone budownictwo od produkcji po utylizację.
Flügger i Certyfikat FSC® – Odpowiedzialna Gospodarka Leśna
Dowiedz się, jak Flügger wspiera odpowiedzialną gospodarkę leśną, używając drewna z certyfikatem FSC® w swoich profesjonalnych pędzlach.
Flügger i Certyfikacja DGNB – Zrównoważone Budownictwo
Odkryj, jak certyfikacja DGNB ocenia zrównoważone budynki, uwzględniając wpływ materiałów budowlanych, transport i zużycie energii.
Innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju
Nasze podejście do innowacji w zrównoważonym rozwoju wynika z chęci ograniczenia wykorzystania surowców pochodzenia kopalnego i zastąpienia ich surowcami biopochodnymi lub pochodzącymi z recyklingu. Celem jest zmniejszenie śladu węglowego farb, a redukcja ta musi być potwierdzona analizą cyklu życia produktu. Dążymy do tego, aby wdrożyć te rozwiązania we wszystkich naszych liniach produktowych.
Tempo tych zmian zależy od dostępności odpowiednich surowców, szczególnie że staramy się, aby biopochodne materiały pochodziły z drugiej generacji, takie jak odpady z produkcji żywności. Zależy nam jednak, aby nie wykorzystywać surowców, które mogą służyć jako żywność lub pasza.